Jdi na obsah Jdi na menu
 


BYLI JSME V LIBERECKÉ KNIHOVNĚ

4. 10. 2016

 

        První letošní výjezd naší třídy IV. A směřoval do Krajské vědecké knihovny v Liberci. Pracovníci dětského oddělení zde nabízejí mnoho programů zaměřených na čtenářskou gramotnost. Vybrali jsme si jeden z nich s názvem Danda má hlad aneb Masožravky.

        V úvodu si děti pomocí návodných otázek paní lektorky samy přišly na to, co je beletrie a co naučná literatura a jaký je mezi nimi rozdíl. Pak už se seznámily s knížkou Ivony Březinové Danda má hlad. Knížku děti chvíli četly samy, chvíli poslouchaly paní lektorku. Naši čtenáři museli být pozorní, protože z četby čerpali informace, které dál zpracovávali. Nakonec dostali naučný text o masožravých rostlinách, který museli číst velmi pomalu a pečlivě a do kterého si zaznamenávali své poznatky. To byla činnost velmi náročná, ale naše děti se jí zhostily tak dobře, že za ni byly pochválené jako nejlepší třída, která se tohoto programu zúčastnila.

           

 

Náhledy fotografií ze složky KNIHOVNA LIBEREC 2016