Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČARODĚJNICKÁ ŠKOLA 2017

3. 5. 2017

        Ve třídě nás ráno přivítala paní profesorka Kulajda Gulášová. Řekla nám, ať se rozdělíme do dvou kolejí: Neštovice pro čarodějnice a Kurděje pro čaroděje. Během dopoledne jsme pak museli splnit několik úkolů.

        Kluci vyráběli robodraka, kterého museli pojmenovat a vymýšleli, co potřebuje a co umí. Holky zatím vystřihovaly papírové čarodějnice, kterým vymýšlely čarodějnickou módu. Následovalo luštění záhadných znaků podle klíče, který jsme museli najít. Vyluštěná slova jsme dopisovali do textu o čarodějnici Hermíně Zmijíkové. Pro ni jsme v dalším úkolu hledali cestu v matematickém bludišti. Poslední hodinu jsme měli oblíbený předmět Míchání lektvarů. Ty se nám povedly – pěkně šuměly a byly různě barevné. Museli jsme k nim sepsat, k čemu jsou určené, jaké jsme použili ingredience, a ještě jsme vymýšleli zaříkávadla.

        Paní profesorka nám také vařila lektvar, a kdo chtěl, mohl si do něj dát sušené slimáky a bobule konvalinky vonné. A protože jsme byli čarodějové a čarodějnice, nic se nám nestalo a moc nám to chutnalo.

      

                               Tonda Severa + Kája Bór

 

Náhledy fotografií ze složky ČARODĚJNICKÁ ŠKOLA 2017